Луд, луд старт и едно голямо българско сърце ни донесе невероятен обрат срещу Португалия

България спечели инфарктна победа на старта на Евро 2024, след като обърна от 0:2 до 3:2 Португалия в първия си мач от група Е. А какво да кажем за нашите вратари Тодор Малинов и Димитър Каров, които бяха с огромна заслуга за тази знаменита победа.

Започнахме много слабо първото полувреме, като почти не играхме с топката, а съперниците се възползваха от две грешки при изнасянето на топката и Жоао Сантош и Тиаго Лапа оформиха 2:0 на почивката. Тошко Малинов извади още няколко сериозни удара, а на няколко пъти и гредите му помогнаха. През втората част България излезе много по-добре и натисна съперника с летящ вратар. Това даде резултат и Николай Маринов намали, малко по-късно Денис Иванов изравни. А Митко Каров допълни уникалното представяне на Малинов с гол минута преди края от центъра, който повали португалците!